Data aktualizacji: 2018-11-07

SW20 8HG

WYDZIAŁ KONSULARNY AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LONDYNIE

+44 2085402327

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): dyrektor@PolskaSzkolaPutney.com; admin@PolskaSzkolaPutney.com

Maja Brodzińska

Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

1960

Nasza szkoła rozpoczęła działalność ponad 58 lat temu. Obecnie, szkoła mieści się w południowej dzielnicy Londynu – Wimbledon (a do niedawna na Putney) i należy do jednej z większych polskich szkół w Anglii. W każdą sobotę uczy się w niej aktualnie ponad 538 uczniów i uczennic w wieku od 3 do 18 lat. Oprócz nauki języka polskiego, historii i geografii Polski, staramy się wychowywać młodego człowieka w poczuciu przywiązania do Polski, podtrzymując tradycje narodowe, promując kulturę i przekazując wiedzę o współczesności kraju ojczystego. Nasza Szkoła to również miejsce, gdzie poprzez akcje charytatywne, uwrażliwiamy młodzież i dzieci na potrzeby innych.

- 2017/18532
              - 2018/19538

Szczegółowe zasady zapisów do szkoły są określone na stronie http://polishschoolputney.com/zapisy-nowych-uczniow i http://polskaszkolaputney.com/zapisy-rodzenstwa-uczniow-szkoly

od 09.03.2018 do 16.03.2018 –  rejestracja drogą elektroniczną
Terminy wizyt w szkole wyłącznie dla osób poinformowanych drogą e-mailową (po wstępnej weryfikacji zgłoszeń).

Rozpoczęcie 15 września 2018

Zakończenie 29 czerwca 2018

Nauczyciele mają podpisane kontrakty ze szkołą.

1. Celem Koła Rodzicielskiego jest udostępnienie dzieciom warunków do nauki języka polskiego, polskiej historii i geografii Polski oraz poznania kultury i obyczajów polskich wraz z możliwością przygotowania do egzaminów państwowych na poziomie GCSEAS i A2.

2. Aby osiągnąć powyższy cel, Koło stawia przed sobą następujące zadania:

1. wyszukanie wykwalifikowanego kierownictwa i kadry nauczycielskiej;

2. wynajęcie odpowiedniego lokalu, w którym mogłyby się odbywać lekcje;

3. zdobywanie funduszy na pokrycie kosztów szkoły tj.: na zwrot kosztów kadry szkolnej, zakup książek szkolnych, pomocy naukowych, wycieczek w celach naukowych itp. drogą zbierania składek, organizowania zabaw, festynów, koncertów i innych imprez szkolnych.