Data aktualizacji: 2018-04-16

Malgorzata Freiburger

St. Louis Adult Learning & Continuing Education Centres

80 Young St.,  Kitchener, Ontario  N2H 4Z1  Canada

Zajecia odbywaja sie w soboty, trwaja od 9:00 do 11:30.  Uczniami moga byc dzieci w wieku od 4 do 14 lat.  Szkola posiada oddzialy przedszkolne, klasy od 1 do 8 i klase dla uczniow znajacych jezyk polski bardzo slabo.  Szkola miesci sie w budynku dzialajacej w tygodniu szkoly podstawowej (St. John's School).  W ramach zajec pozalekcyjnych odbywaja sie w szkole zajecia zespolu muzycznego "Polnutki", lekcje religii, dziala szkolny teatr "Usmiech" i szkolny teatr radiowy "Polmyslne Dzieci).  Zawsze po lekcjach otwarta jest szkolna biblioteka.

Kitchener jest 200 tys. miastem w prowincji Ontario ( 100 km od Toronto).  Jest scisle polaczone z sasiadujacymi miastami  Waterloo i Cambridge.

W rejonie Kitchener-Waterloo-Cambridge zyje okolo 25 tys. Polakow.  Dzialaja tu polonijne organizacje, istnieje  oddzial Kongresu Polonii Kanadyjskiej.  Istnieje polska parafia, polska biblioteka, sa polskie zespoly tanca ludowego, polskie harcerstwo, polskie zespoly rozrywkowe i kluby sportowe.  Oczywiscie sa polskie sklepy spozywcze.

- 2017/18213

Szkola jest bezplatna. Dziecko do szkoly mozna zapisywac w trakcie calego roku szkolnego.  Nalezy przyjsc do szkoly z dzieckiem i wypelnic kwestionariusz zapisu.

do końca kwietnia

wrzesień - czerwiec

Na koniec roku szkolnego uczen oprocz roznych nagrod i dyplomow otrzymuje swiadectwo wypisane w j. angielskim (Report Card).

Nauczyciele zatrudniani sa co roku przez Waterloo Catholic Distric School Board na 10 miesieczny  kontrakt.

Przy szkole dziala Komitet Rodzicielski, ktory wspolorganizuje i wspolfinansuje dzialalnosc szkoly.