Data aktualizacji: 2010-05-26

Ulica, nr domu*Dzambula 42

Astana

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +7 71536 70590

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): kurylowicz@tchr.org GazetaGlosPolski@mail.kz

skype:rybak-63

Dom Kultury Polskiej przy Parafii Rzymsko-katolickiej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Czkałowie ul. Dżambuła 42, 151043 Czkałowo, tajynszyńskij rejon, obwód północno-kazachstański Kazachstan

Polska szkoła przyparafialna, prowadząca zajęcia z języka polskiego, historii i kultury polskiej w formie fakultetów dla dzieci i dorosłych, kursów przygotowawczych młodzież do studiów w Polsce. Ponadto nauczyciele-wolontariusze prowadzą zajęcia z języka polskiego w okolicznych wioskach: Kalinowce, Konstantinowce i Krasnokijewce.
Czkalowo to mala miejscowosc na trasie Kokszetau - Omsk, w polnocnym Kazachstanie, liczaca ok. 4000 mieszkancow, z ktorych ok. 30% to ludnosc pochodzenia polskiego.

- 2017/18-

Nauka w DKP jest bezpłatna. Zapisy są prowadzone w DKP, lub przy parafii, na początku września każdego roku.

DKP w Czkałowie wydaje zaświadczenia ukończenia kursów z języka, historii i kultury polskiej.

Nauczycieli zatrudnia proboszcz miejscowej parafii, ks. Krzysztof Kuryłowicz, za pośrednictwem Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie