Data aktualizacji: 2016-09-13

- w języku polskim *Polskie Towarzystwo Szkolne " Oświata"T.z.
- w języku lokalnym *Polnischer Schulverein "Oświata" e.V.
Miejscowość *Berlin

Niemcy

Ulica, nr domu*Lichtenrader Str.42

12049

Berlin

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +49 30 62720723

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): oswiataberlin@web.de

Barbara Rejak

Polskie Towarzystwo Szkolne "Oświata" w Berlinie T.z.
Lichtenrader Str.42
12049 Berlin

PTS "Oświata" jest towarzystwem wyższej użyteczności publicznej z siedzibą w Berlinie, prowadzonym społecznie przez siedmioosobowy Zarząd. Celem nadrzędnym Towarzystwa jest kształcenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Zadanie to jest realizowane przez 22- osobową Radę Pedagogiczną wspieraną aktywnie przez Komitet Rodzicielski. Dzieci i młodzież uczą się w 25 klasach, w salach nieodpłatnie udostępnianych nam przez szkoły niemieckie w 10 dzielnicach Berlina i w Poczdamie.
PTS "Oświata" prowadzi młodzieżowy teatr "Bez Paniki" i wydaje kwartalnik informacyjny "Oświatowe to i owo".
Działa również przy niej nauczycielska grupa teatralna "ProfiTrup".

- 2017/18

Dzieci można zapisać w biurze "Oświaty", mailowo, bezpośrednio u nauczycieli w danym punkcie nauczania.

Najlepiej  z dniem rozpoczęcia zajęć.

Zawsze tydzień po rozpoczęciu lekcji przez szkołę niemicką i 10 dni przed ich zakończeniem.

Po każdym roku szkolnym uczniowie otrzymują dwujęzyczne świadectwa, na życzenie uczniów badź ich rodziców w wyjątkowych sytuacjach zaświadczenia o stopniu znajomości języka polskiego.

Nauczycieli zatrudnia w imieniu Zarządu przewodnicząca Rady Pedagogicznej na rocznych umowach, na podstawie których nauczyciele otrzymują zwrot poniesionych kosztów. Zasadniczo praca nauczycieli w naszym Towarzystwie jest społeczna.
Przy PTS" Oświata" działa Rada Rodziców.