Data aktualizacji: 2018-11-11

Ulica, nr domu*17 Rue Auguste Comte

75006 Paris

Konsulat RP w Paryzu

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): sekcjapolska.montaigne@gmail.com , charlon.danuta@neuf.fr

Danuta Charlon

Danuta Charlon

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, ul. Rolna 175, 02-729 Warszawa

Sekcja Polska korzysta z lokali Liceum Montaigne. Przydzielono nam kilka klas, które zagospodarowaliśmy "po polsku" ozdabiając gazetkami, plakatami itp. Mamy w bibliotece polskie czasopisma i książki, z których uczniowie korzystają w wolnych chwilach. Dzięki uprzejmości Konsulatowi RP w Paryżu wyposażyliśmy sale w telewizory i odtwarzacze DVD, mamy również zarodek filmoteki. Sekcja istnieje dopiero od trzech lat, przed nami jeszcze wiele pracy!

W momencie powstania Sekcji Polskiej zawiązało się prawie natychmiast Stowarzyszenie Rodziców Uczniów Sekcji Polskiej w Montaigne. Jest to ogromna podpora dla nauczycieli pracujących w Sekcji, ponieważ mając świadomość wsparcia ze strony Rodziców możemy zdziałać więcej (prozaiczne przywożenie i instalowanie wystaw, pomoc w organizowaniu wieczornic, studniówek, dofinansowywanie wycieczek...)

- 2017/18120
              - 2018/19123

Należy skontaktować się z administracja Liceum ( Pani Champagne tel.01 44 41 83 21) do końca marca. Egzaminy wstępne są w połowie maja. Jest to szkoła publiczna, nieodpłatna

Zapisy odbywaja sie od lutego do kwietnia

Zajecia prowadzone sa zgodnie z kalendarzem francuskiego roku szkolnego.

Szkoła wydaje francuskie dyplomy z opcja języka polskiego (tzw. OIB- Option Internationale du BAC). Nauka w gimnazjum konczy sie gzaminem BREVET w opcji polskiej. Na zakończenie roku szkolnego uczeń otrzymuje wykaz ocen ze wszystkich przedmiotów, w tym  sekcyjnych.

Wszyscye nauczyciele maja roczne umowy podpisywane z kierownikiem  Punktu Konsultacyjnego im. A. Mickiewicza w Paryżu

Przy Sekcji działa Stowarzyszenie Rodziców Uczniów Sekcji Polskiej, które jest oficjalnie zarejestrowane na Prefekturze , posiada specyficzny statut i wspomaga nauczycieli w organizowaniu finansowaniu różnych przedsięwzięć pedagogicznych (wyjazdy, kolokwia, wystawy itp.) Wspolpraca miedzy Rodzicami i nauczycielami Sekcji uklada sie doskonale.