Data aktualizacji: 2010-05-26

- w języku polskim *Zwiazek Nauczycieli Jezyka Polskiego i Pedagogow w Niemczech
- w języku lokalnym *Verein der Polnischlehrer und Pädagogen.e.V.
Miejscowość *Rösrath koło Kolonii

Niemcy

Ulica, nr domu*Scharrnebroicherstr. 69a

Kolonia

0049 22 05 91 38 20 do 11. 00 rano ( wtorki,czwartki,piatki)

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 00492205 913821

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): Barejko-Knops@t-online.de

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Zwiazek Nauczycieli Jezyka POlskiego i Pedagogow w Niemczech zT. Scharrenbroicher Str. 69a 51503 Rösrath

1997
Zwiazek Nauczycieli Jezyka Polskiego i Pedagogow w Niemczech dzialajacy w 5 krajach federacyjnych zrzesza okolo 50 nauczycieli uczacych w szkolach powszechnych i nauczycieli pracujacych spolecznie.( patrz www.jpolski.de) Dzieki dzialalnosci Zwiazku wielu nauczycieli pracujacych spolecznie uzyskalo oficjalne miejsce pracy(ostatnio w Hamm,Kleve i Münster). Protesty Zwiazku zapobiegly redukcji etatow nauczycieli w Polnocnej Westfalii( Bochum, Frechen,Bergheim, Erftstadt, Kolonii) oraz w Saksonii Dolnej. Zwiazek organizuje dwa razy do roku dwudniowe szkolenia dla nauczycieli, kongresy, wyjazdy studyjne do Polski dla uczniow i nauczycieli oraz liczne imprezy szkolne. (wwww.jpolski.de) -od 2005 przy ZNJPiP dziala poradnia psychologiczna.

- 2019/20-

patrz www.jpolski.de