Data aktualizacji: 2012-04-18

LT-05264

Wilno

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +370 241 8894

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): rastine@jonopauliausprogimnazija.vilnius.lm.lt

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija, Rygos g. 10, LT-05264, Vinius, Lietuva

1994

Szczycimy się dobrymi wynikami nauczania. Nasi uczniowie biorą udział w konkursach artystycznych i sportowych, olimpiadach przedmiotowych, zajmują wysokie lokaty na szczeblu międzyszkolnym, miasta, kraju, a nawet poza krajem – uczennica klasy 4c Kamila Bowszewicz w konkursie plastycznym szkół podstawowych „Co nam zostawił Jan Paweł II” otrzymała podziękowanie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Nasza szkoła stwarza szansę rozwoju wszystkim uczniom, także tym, którzy mają specjalne potrzeby edukacyjne. Z takimi dziećmi dodatkowo pracują: pedagog specjalny, nauczyciel wspomagający, logopeda, pedagog socjalny, psycholog. Troszczymy się o każdego ucznia, toteż współpracujemy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, 7 komisariatem policji. Uczymy wiary i patriotyzmu poprzez uroczyste obchodzenie świąt religijnych i narodowych ubogacając je piękną oprawą artystyczną. Nasi uczniowie z powodzeniem kontynuują dalszą edukację w szkołach średnich i gimnazjalnych. Należymy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Progimnazjum im. Jana Pawła II jest placówką, położoną w malowniczej dzielnicy Justiniszki i swoim obwodem obejmuje zwłaszcza dzieci z osiedli Wirszuliszki, Karoliniszki, Fabijoniszki, Pasziłajcie, Piłajtie oraz podwileńskich wsi Zujuny, Ginejciszki, Krawczyny, Popiszki.

- 2019/20-

Należy złożyć podanie w sekretariacie szkoły.

Świadecto ukończenia programu szkoły początkowej i I części szkoły podstawowej.

Dyrektor szkoły zgodnie z Kodeksem Pracy państwa litewskiego.