Data aktualizacji: 2009-07-08

- w języku polskim *Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP
- w języku lokalnym *Ecole polonaise
Miejscowość *Luksemburg

Luksemburg

Ulica, nr domu*

Luksemburg

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): luksemburg@spzg.pl

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

Zespol Szkol dla Dzieci Obywateli Polskiech Czasowo Przebywajacych za Granica

ul. Solec 57

Szkola powstala w listopadzie 2006 roku. W szkole uczy się ok. 50 uczniow i pracuje 5 nauczycieli. Nauke prowadzimy w chwili obecnej (2009) na poziomie szkoly podstawowej i gimnazjum.

- 2019/20-

Zapisy trwaja od czerwca do wrzesnia. Formularz zapisu jest dostepny na stronie internetowej i w szkole. Warunkiem przyjecia jest dolaczenie swiadectwa ze szkoly polskie z poprzedniego roku lub egzamin kwalifikacyjny. Szkola jest bezplatna. Oplata na Stowarzyszenie Rodzicow wynosi 100 EUR.

Wydajemy polskie swiadectwa.

Nauczycieli zatrudnia kierownik szkoly, po zatwierdzeniu ich kwalifikacji przez Zespol Szkol w Warszawie.
Dziala Stowarzyszenie Rodzicow, jako niedochodowa ogranizacja zarejestrowana w Luksembuegu. Stowarzyszenie pomoga w organizacji zajec pozalekcyjnych i imprez szkolnych. Opiniuje plany pracy szkoly i finasowanie dzialalnosci z funduszy dodatkowych. Wspoluczestniczy w zatwierdzaniu regulaminu szkolnego, statutu i WSO.