Data aktualizacji: 2017-01-26

- w języku polskim *Ogólnoukraińskie Koordynacyjno-Metodyczne Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu
- w języku lokalnym *nie ma
Miejscowość *Drohobycz

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Truskawiecka 9

lwowski

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +380 2244 50177

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): adam-ch@mail.lviv.ua

Adam Chłopek

Typ do przyporządkowania

Ogólnoukraińskie Koordynacyjno-Metodyczne Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu jest zarejestrowane przy Zjednoczeniu Nauczycieli Polskich na Ukrainie. Trwają starania o wprowadzenie Centrum do struktur oświatowych Ukrainy.

Україна, Львівська обл., 82100, м. Дрогобич, вул. Трускавецька, 9.

Centrum Metodyczne zajmuje się przede wszystkim szkoleniem nauczycieli w zakresie metodyki nauczania języka polskiego, w tym języka polskiego jako obcego. Pozostałe zadania to: przygotowywanie programów nauczania, konsultacje metodyczne, dystrybucja podręczników i pomocy dydaktycznych, pomoc w rejestracji ośrodków nauczania, koordynacja działalności szkół na Ukrainie.
Drohobycz to miasto wielokulturowe. Polacy w większości wyjechali w ramach ekspatriacji w latach 50. XX w. Obecnie w mieście działają 2 towarzystwa polskie, Polska Sobotnia Szkoła im. Królowej Jadwigi, na Uniwersytecie im. Iwana Franki funkcjonują studia podyplomowe "Nauczyciel języka polskiego", działa Centrum Metodyczne Nauczania Języka i Kultury Polskiej, muzeum B. Schulza oraz Polonistyczne Centrum Naukowo-Informacyjne im. Igora Menioka.

- 2019/20-

Centrum wydaje zaświadczenia o ukończeniu kursów i szkoleń dla nauczycieli.

Jeden z metodyków jest skierowany do pracy przez CODN. Jest planowane zatrudnienie następnych metodyków. Pozostali pracują na zasadzie wolontariatu.
nie dotyczy