Data aktualizacji: 2019-09-24

brak

Alexandra Mrozik

Katarzyna Kościołowska

Jesteśmy szkołą niezależną, która powstała z inicjatywy rodziców. Jesteśmy zarejestrowani w PMS, National Resource Centre for Supplementary Education (NRCSE) oraz Supplementary Schools Network in Liverpool. Od 2019 jesteśmy zarejestrowani jako Charity (Registered Charity no. 1183518 (CIO) in England And Wales).

Placówka liczy obecnie 250 uczniów i mieści się w St. Cuthbert's Catholic Primary School, Aviemore Rd, L13 3BB. Jesteśmy organizacją funkcjonującą jako charity (Registered Charity no. 1183518 (CIO) in England And Wales). Ściśle współpracujemy z polską parafią w Liverpool oraz innymi, brytyjskimi organizacjami społecznymi, jak lokalny City Council, Kensington Regeneration i organizacjami zrzeszonymi w Community Network. Jesteśmy członkami National Resource Centre for Supplementary Education (NRCSE) oraz Supplementary Schools Network in Liverpool.

Program nauczania obejmuje język polski, historię i geografię Polski oraz religię. Opieramy sie na dwóch podstawach programowych dla dzieci polonijnych: MEN-u i Polskiej Macierzy Szkolnej. Korzystamy z podręczników wydanych przez wydawnictwa polskie w kraju i zagranicą oraz wydanych przez Polską Macierz Szkolną. Wszystkie potrzebne podręczniki i ćwiczenia można nabyć na miejscu w szkole.

Nasza szkoła opiera się głównie na wolontariacie – nauczyciele natomiast mają wybór odniśnie współpracy z nami: wolontariat lub samozatrudnienie).

Zajęcia odbywają się w soboty od 10.30 do 14.00. Dzieci, które uczestniczą w dodatkowych zajęciach tanecznych lub plastycznych, zostają do godziny 15.00.

Posiadamy wszystkie możliwe regulaminy wymagane przez angielskie władze oświatowe. Wszyscy nasi wolontariusze – nauczyciele, asystenci oraz Rada Szkoły- posiadają ważne świadectwa o niekaralności DBS (dawne CRB).

Obecnie środowisko polskie w Liverpool zrzesza wiele generacji. Najliczniejszą stanowi ostatnia fala tzw. emigracji ekonomicznej. Często są to ludzie bardzo młodzi, jednak większość to osoby w przedziale wiekowym od 30 - 50. Ogromną rolę odgrywa polska szkoła i parafia. Nie mamy niestety swojego Kościoła, ale wynajmujemy taki na niedzielne msze przy Metropolitan Cathedral of Christ the King. Wspólnie z parafią, polskim portalem oraz innymi angielskimi organizacjami organizujemy spotkania, mające na celu krzewienie polskiej kultury i tradycji jak również integracji z innymi społecznościami.

- 2018/19240
              - 2019/20250

Dziecko można zapisać w każdym momencie (rekrutacja na kolejny rok szkolny odbywa się w maju), natomiast będzie przyjęte w zależności od wolnego miejsca. Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić formularz osobowy ucznia: https://polskaszkolawliverpool.org.uk/apps/registration.html

Rekrutacja na kolejny rok akademicki odbywa się w maju. Dziecko można zapisać w każdym momencie, natomiast będzie przyjęte w zależności od wolnego miejsca. Ze względu na listy długie oczekujących do przedszkola i młodszych klas, zachęcamy aby zapisać dziecko jak najwcześniej.

Zajęcia w szkole rozpoczynają się zwykle w drugą sobotę września, a kończą w pierwszej połowie lipca.

Szkoła wydaje świadectwo ukończenia danej klasy oraz certyfikat uczęszczania do szkoły . Certyfikat wydawany jest w wypadku gdy dziecko przyjęte było w środku roku szkolnego, co uniemożliwiło mu zaliczenie materiału danej klasy. Certyfikat nie różni się wizerunkiem od świadectwa, zawiera natomiast informację o uczęszczaniu do szkoły w danym roku szkolnym, a nie o jej zakończeniu, tudzież zaliczeniu.

Nauczyciele zatrudniani są przez Radę Szkoły w procesie rozmowy kwalifikacyjnej.
W skład Rady szkoły wchodzą przedstawiciele rodziców.