Data aktualizacji: 2012-03-15

LE11 3DB

Manchester

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polska.szkola.uk@gmail.com

Polska Szkoła Sobotnia w Loughborough mieści się w budynku Polish Community Centre / Klubu Polskiego niedaleko centrum miasta. Dzieci w wieku 4 – 14 lat, podzielone na 4 grupy, uczą się tu języka polskiego z elementami historii i geografii, poznają polskie tradycje, zwyczaje oraz kulturę. Wszystko to w oparciu o podręczniki opracowane specjalnie dla szkół polonijnych autorstwa M. Pawlusiewicz i materiały dodatkowe przygotowywane przez nauczycieli. Naszym głównym wyzwaniem jest stworzenie szkoły polskiej, dla której dzieci chętnie zrezygnują z innych atrakcyjnych i kuszących zajęć sobotnich.
Loughborough to blisko 60 tysięczne miasto w hrabstwie Leicestershire w Środkowej Anglii. Mieści się tu Loughborough University, słynący ze swego olimpijskiego zaplecza sportowego. Polskim miastem partnerskim Loughborough jest Zamość.

- 2019/20-

Główny nabór do szkoły odbywa się na początku każdego roku szkolnego. Poza tym zgłoszenia nowych uczniów przyjmowane są telefoniczne i mailowo przez cały rok. Należy wypełnić formularz rejestracyjny i uiścić opłaty za odpowiednią ilość zajęć (3.5 GBP za każde 3- godzinne spotkanie). Wysokość czesnego za szkołę ustalana jest co rok przez Zarząd Szkoły i opiniowana przez Radę Rodziców.

Szkoła wydaje świadectwa zakończenia nauki w danym roku szkolnym.

W szkole pracują nauczyciele - wolontariusze.
Rada Rodziców pełni rolę opiniotwórczą i doradczą.