Data aktualizacji: 2018-11-27

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola@szkolapolska.is

Justyna Gotthardt

Justyna Gotthardt

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Polskiej w Reykjaviku, Þórunnartún 2, 105 Reykjavik, Islandia

Szkoła Polska w Reykjaviku im. Janusza Korczaka jest szkołą sobotnią działającą przy stowarzyszeniu. Szkoła organizuje zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej. System dostosowany do polskiego. W roku 2018/19 bedziemy mieli po raz ostatni klasę gimnazjalną.

Reykjavík – stolica i największe miasto Islandii, położone w jej zachodniej części nad Zatoką Faxa. Najbardziej wysunięta na północ stolica świata. Miasto zamieszkuje około 120.000 osób, a cały region stołeczny Höfuðborgarsvæðið liczy 190 tys. mieszk., czyli ponad 3/5 mieszkańców kraju. Na Islandii mieszka oficjalnie ok. 12.000 Polaków.

- 2017/18325
              - 2018/19362

Dziecko do szkoły można zapisać online.

Od 17 czerwca do końca lipca 2018 na kolejny rok szkolny 2018/19.

Zajęcia w roku szkolnym rozpoczynają się we wrześniu i kończą w maju.

Świadectwo ukończenia Szkoły Polskiej w Reykjaviku im. Janusza Korczaka. Na prośbę rodziców wydawane są zaświadczenia potwierdzające, że dziecko jest uczniem szkoły w trakcie roku szkolnego, które to wysyłane są do Polski.

Nasi uczniowie mogą otrzymać legitymacje dla uczniów szkół polonijnych. Wniosek może złożyć każde dziecko, będące uczniem naszej szkoły. Legitymacja wydawana jest uczniowi na podstawie złożonego wniosku za pośrednictwem szkoły, który zostaje przez szkołę złożony w Ambasadzie RP w Reykjaviku, która to wydaje legitmacje.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Polskiej w Reykjaviku prowadzące szkołę nawiązuje współpracę z nauczycielem, który przedstawia swoje dyplomy, uznanie dyplomu w Islandii (jeśli możliwe), aktualne zaświadczenie o niekaralności, podpisuje klauzulę poufności i deklaruje współpracę na cały rok szkolny.

Nie działa, ale rodzice uczniów (jeden z nich), zapisując dziecko do szkoły, staje się członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Polskiej w Reykjaviku i może być w jego zarządzie.