Data aktualizacji: 2018-09-12

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): razemacademy@together-razem.org

Agata Bialek

Together Razem Centre Unit 2A, Kilnap Business Park, Old Mallow Road, Cork

Szkoła działa w formule popołudniowych zajęć języka polskiego oraz wiedzy o Polsce, odbywających się w ciągu tygodnia: wtorki (Cobh) i środy (Cork).
Cork jest drugim pod względem wielkości, po Dublinie, skupiskiem Polonii w Irlandii. W samym mieście mieszka ponad trzy tysiące sześćset osób z polskim obywatelstwem, zaś w całej aglomeracji miasta liczba ta wynosi ponad dwadziescia tysięcy.

- 2017/1890

Zgłoszenie kandydata do szkoły

Zgłoszeniem kandydata na nowego ucznia Szkoły Akademii Razem jest złożenie:

1 wniosku o przyjęcie do Szkoły, wraz z wymaganymi dokumentami,

2 kwestionariusza osobowego dziecka,

3 opłaty wpisowej w wysokości €50 za każde dziecko. Opłata wpisowa gwarantuje dziecku miejsce w szkole i obejmuje czynności związane z przyjęciem  do szkoły.  Opłata jest bezzwrotna z wyjątkiem sytuacji, kiedy szkole nie uda się zebrać minimum 6 uczniów do jednej klasy.  Opłata jest stałą coroczną opłatą przy rejestracji dziecka do szkoły. W przypadku kontynuacji nauki przez dziecko w Akademii Razem, opłata wpisowa  na kolejny rok wynosi €25 za każde dziecko.

Do wniosku o przyjęcie do Szkoły należy dołączyć następujące dokumenty:

1 odpis aktu urodzenia dziecka,

2 w przypadku uczniów ubiegających się o przyjęcie do klas 2-6: kopię świadectwa ostatniej ukończonej klasy/szkoły w Polsce (lub w szkole polonijnej),

3 w przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi/zdrowotnymi, opinię specjalisty/lekarza prowadzącego GP /poradni psychologiczno-pedagogicznej,

4 potwierdzenie wpłaty bezzwrotnego wpisowego w wysokości €50 za każde dziecko.

W przypadku nieprzyjęcia dziecka do szkoły z powodu nie  zebrania się klasy opłata  rejestracyjna zostanie zrefundowana w ciągu 30 dni. Opłatę należy uregulować na rachunek Centrum Together-Razem wraz z podaniem imienia i nazwiska nowego ucznia.

Szkoła prowadzi zapisy przez cały rok szkolny.

Zajęcia rozpoczynają sie w drugim tygodniu września i kończą na koniec czerwca

Szkoła wydaje świadectwa szkolne zgodne ze świadectwami ukończenia danej klasy w polskim systemie oświaty. W przypadku powrotu do Polski wiążącym jest raport ze szkoły macierzystej, irlandzkiej.

Nauczyciele zatrudniani są na okres określony -10 mcy przez organizację polonijną Together Razem Centre.
Rada Rodziców jest organem doradczym w szkole. Grupa ta, nosi niestandardową nazwę Kreatywni Rodzice Akademii. Ich zasługi do tej pory to: organizacja wydarzeń szkolnych, a także poza szkołą. Redagowanie i wydawanie kwartalnej gazetki szkolnej ''Sowa''.