Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Biblioteczki - realizacja złożonych wniosków

  • Małgorzata Krasuska
  • 2009-01-23

Szanowni Panstwo

Uprzejmie informujemy, że trwa realizacja zamowien na biblioteczki (pakiety edukacyjne dla szkol za granica). W pierwszej kolejnosci trafia one do szkol, ktore:

1. sa zarejestrowane w bazie szkol na stronie www.polska-szkola.pl;

2. nie posiadaja jeszcze bogatych zasobow bibliotecznych, bo istnieja od niedawna (np. po wejsciu Polski do UE dla uczniow - dzieci polskich pracownikow migrujacych)

3. uzyskaly pozytywna opinię z polskiego konsulatu.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie nasza akcja.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer