Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Białoruś, Baranowicze

• Stanisław Świętek
  • 2016-12-19

18 grudnia w Domu Polskim w Baranowiczach odbyły się bożonarodzeniowe jasełka. Młodzież z grupy 8 przedstawiła biblijną historię narodzin Jezusa. Scenkę wzbogaciły kolędy w wykonaniu solistów z najstarszych klas i chórów Dlaczego oraz Słoneczko. Wspólne kolędowanie było także okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie świąteczno-noworocznych życzeń.

Anna Matysiak, nauczyciel skierowany za granicę przez ORPEG
Białoruś, Baranowicze