Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Polska-Szkola.pl

  • Stanisław Świętek
  • 2017-03-01

           Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, informuje, że został wyznaczony kolejny termin na składanie wniosków

o przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych.

           1. Szkoły organizacji Polaków, szkoły w lokalnych systemach i inne podmioty prowadzące za granicą nauczanie języka polskiego

lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim, które są zarejestrowane na portalu Polska-Szkola.pl, mogą składać wnioski w terminie do 25 marca 2017 r. 

                 2. Szkoły organizacji Polaków, szkoły w lokalnych systemach i inne podmioty prowadzące za granicą nauczanie języka polskiego

lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim, które są zarejestrowane na portalu Polska-Szkola.pl, mogą składać wnioski w terminie do 31 marca 2017 r. 

Baza danych placówek i formularz wniosku znajdują się na stronie www.polska-szkola.pl .

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer