Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Razem na Święta

• Grzegorz Żurawiecki
  • 2018-12-05

Szanowni Państwo,

okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.
By ten czas przeżyć szczególnie, Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, w tym szkoły polonijne, do włączenia się w akcję „Razem na Święta”.

Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia br.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie placówki za pośrednictwem Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

(informacje na stronie ORPEG  http://www.orpeg.pl/index.php/home/aktualnosci/9-aktualnosci/1522-razem-na-swieta)

Zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa i typ placówki, szacowana liczba uczniów i nauczycieli biorących udział w akcji oraz zakres podjętych działań.

Prosimy także o zapoznanie się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych przez ORPEG.

Szczegółowe informacje na stroniehttps://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta-wolontariat-szkolny

Footer