Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Jak dodać szkołę do bazy danych?

Baza danych szkół
 zawiera informacje o:

• szkołach "sobotnich" działających przy polskich stowarzyszeniach, parafiach itp.
  • szkołach polskich działających w lokalnych systemach oświaty
  • szkołach dwujęzycznych działających w lokalnych systemach oświaty
  • szkołach i szkolnych punktach konsultacyjnych działających przy ambasadach RP,
  • szkołach w lokalnych systemach oświaty z nauką języka polskiego jako ojczystego
  • szkołach w lokalnych systemach oświaty z nauką języka polskiego jako obcego
  • ew. innych formach niekomercyjnej nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

UWAGA!!! Informacje o organizacjach polonijnych, stowarzyszeniach nauczycieli, federacjach zrzeszających szkoły należy umieszczać w bazie instytucje wspierające a nie w bazie danych szkół.

Aby dodać szkołę polską do bazy danych należy:

1) Zarejestrować się w serwisie polska-szkoła.pl
2) Poprosić o s
tatus dyrektora szkoły/ lidera organizacji pozarządowej. Status nadaje administrator serwisu na wniosek zainteresowanego.Aby uzyskać taki status wyślij mail adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi informacjami:

a) imię i nazwisko

b) pełniona funkcja

c) szkoła / organizacja pozarządowa - pełna nazwa z adresem

d) kraj

Proszę o przyznanie statusu dyrektora szkoły / lidera organizacji pozarządowej.
3) Po uzyskaniu statusu zalogować się do serwisu, otworzyć w przeglądarce internetowebazę danych szkół, wybrać zakładkę "dodaj wpis". Wypełnić ankietę szkoły. Najlepiej wpisać najpierw nazwę szkoły, pełny adres, zachować wprowadzone dane a następnie dodawać kolejne informacje zachowując dane co jakiś czas (wypełnianie ankiety przez dłuższy czas bez uzupełniania danych może spowodować utratę danych).
4) Osoba wprowadzające dane ma możliwość dokonywania korekt i uzupełnień w ankiecie szkoły opublikowanej w internecie.
5) Dane widoczne są po zaakceptowaniu przez administratora.

Footer