Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Wniosek o podręczniki i pomoce dydaktyczne


Procedura wnioskowania o podręczniki i pomoce dydaktyczne

 

W celu złożenia wniosku na podręczniki i pomoce dydaktyczne należy:

1. Zarejestrować szkołę/ośrodek nauczania w bazie danych szkół na stronie www.polska-szkola.pl.

2. Uzupełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie Polskiej Szkoły.
    Informacja na temat zamawiania podręczników i pomocy dydaktycznych, pobierz.

3. Uzyskać akceptację dyrektora szkoły lub prezesa organizacji polonijnej oraz odpowiedniego urzędu konsularnego RP.

4. Przesłać w wymaganym terminie wydrukowany i zaakceptowany oryginał wniosku aplikacyjnego wraz z kopią dokumentu rejestracji organizacji, która prowadzi za granicą nauczanie języka polskiego. Wyżej wymieniona kopia rejestracji organizacji powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez placówkę konsularną RP. Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres:

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,

ul. Kielecka 43, 02-530 Warszawa (z dopiskiem: „podręczniki”)

Realizowane będą tylko wnioski aplikacyjne organizacji społecznej zarejestrowanej za granicą albo innych podmiotów organizujących za granicą nauczanie języka polskiego lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim, które uzyskały akceptację polskiej placówki konsularnej, zarejestrowane są za granicą i posiadają aktualną ankietę w bazie na stronie: www.polska-szkola.pl.

Wnioski o przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych należy złożyć w Ośrodku do 10 marca 2019 r.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 22 4691-134 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer