Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Czytajmy dzieciom, czytajmy z dziećmi

Drodzy Rodzice,
mam nadzieję, że nie zgadzacie się z taką oto opinią:
„Czytanie książek trwale zubaża zmysły. Książki to po prostu suche ciągi słów na stronie. Czytanie jest czynnością tragicznie osamotniającą. Zmusza dziecko do zamknięcia się w odosobnieniu, z dala od interakcji z innymi dziećmi. Najbardziej niebezpieczną właściwością książek jest to, że są linearne, podążają jedną ścieżką. Nie masz nic do powiedzenia – po prostu siedzisz i odbierasz historię, którą ktoś ci podaje. To zaś niesie niebezpieczeństwo zaszczepienia naszym dzieciom bierności, poczucia, że nie są w stanie niczego zmienić. Czytanie nie jest procesem aktywnym, wymagającym współuczestnictwa; ono czyni ludźmi uległymi”. (M. Gladwell, Brain candy: Is pop culture dumbing us down or smartening us up?, “The New Yorker” 2005, nr 16. Za: M. Przylipiak, Kino stylu zerowego. Dwadzieścia lat później, GWO, Sopot 2016, s. 274).
Przedstawiam wybrane pozycje najnowszej literatury dla dzieci. Czytajcie dzieciom, czytajcie z dziećmi.
Z pozdrowieniami,
Grażyna Wiśniewska

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer