Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Dla Rodziców nastolatków

Drodzy Rodzice,

dorastanie (w psychologii określane wczesną adolescencją), przypadające na wiek 11/12–15 lat, jest czasem szczególnych przemian Waszego dziecka. Tak o tym mówi bohater jednej z powieści dla młodzieży:
"Parę dni przed moimi jedenastymi urodzinami spadł pierwszy śnieg. W sobotę rodzice urządzili imprezę dla chłopaków z klasy. Graliśmy w RPG i było świetnie (…) A potem po raz pierwszy w życiu dotarło do mnie, że ja też rosnę. I to jak! Przecież właśnie zostałem nastolatkiem. Ciężki los. Od jutra, czy mi się to podoba, czy nie, będę musiał mieć pryszcze, słuchać głośnej muzyki, wykłócać się z rodzicami i interesować dziewczynami. Może nawet już się nimi trochę interesuję? W każdym razie jedno jest pewne: teraz dopiero się zacznie!"
Zuzanna Orlińska, "Cierpienia sięciolatka", Wydawnictwo Literatura, Łódź 2014, s. 144

W załączniku podpowiadam kilka publikacji, które obiecują pomoc w razie trudności w wychowaniu nastolatka. Może warto przeczytać?
Jeśli znają Państwo jeszcze inne tego rodzaju pozycje, podzielcie się, proszę, tytułami.
Z pozdrowieniami,
Grażyna

Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata Purgat, Beata Matenko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje propozycje:
1. Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć. (autor: Aleksandra Piotrowska)
2. Burza w mózgu nastolatka (autor: Dr Daniel J. Siegel).

Za tę wiadomość podziękował(a): Grażyna Wiśniewska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja ze swojej strony polecam takie pozycje:
- " Nastolatek dla początkujących" Leszek T. Talko,
- "Nastolatki szczerze o sobie. Wyjątkowy poradnik dla rodziców" Megan Lovegrove, Louise Bedwell,

Za tę wiadomość podziękował(a): Beata Matenko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polecam poradnik "Uparte dzieci. Od konfliktu do współpracy" - autor: Robert J. MacKenzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polecam książkę ..Twoje dziecko i stres'' Archibalda D. Hart wszystkim tym rodzicom, którzy szukają odpowiedzi na pytania dlaczego ich dziecko jest ponure i negatywnie nastawione do świata oraz dlaczego brak mu wiary w siebie. Z książki możemy również dowiedzieć się jakie są oznaki stresu u dziecka i jak je rozpoznać oraz jak możemy uchronić nasze dziecko przed stresem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polecam książki Seana Coveya z cyklu "7 nawyków...". "7 nawyków szczęśliwej rodziny" polecam przede wszystkim rodzicom, natomiast i dla rodziców i dla nastolatków najbardziej trafną pozycją będzie "7 nawyków skutecznego nastolatka". W prostym i zrozumiałym języku przedstawia większość problemów, z którymi zmaga się większość rodziców i nastolatków, pomaga zrozumieć z czego te konflikty wynikają i jak można sobie z nimi poradzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer