Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Wspomnienie Witolda Lutosławskiego

Drodzy Rodzice,
Czy za pomocą dźwięków można snuć historie, opowiadać baśnie, stwarzać zaczarowane miejsca, powoływać do życia postaci i odkrywać przyrodę? Witold Lutosławski, kompozytor poważnych utworów symfonicznych, udowodnił, że tak. Napisał ponad 40 piosenek dla dzieci, m.in. do słów Juliana Tuwima, Janiny Porazińskiej i wiele innych. Na pytanie, jak udaje mu się przeniknąć do wrażliwości najmłodszych odbiorców, odpowiadał: „Po prostu lubię pisać muzykę dla dzieci”.
W 2013 roku – Roku Lutosławskiego – na płytach CD wydano 13 zeszytów z utworami dla dzieci w pięknej szacie graficznej i z akompaniamentem.

Posłuchajcie ze swoimi dziećmi fragmentu koncertu z 2013 roku, im dedykowanego:


A także:
ninateka.pl/audio/kotek-i-idzie-grzes-piosenki-dla-dzieci
www.muzykotekaszkolna.pl/multimedia/utwo...ki-spozniony-slowik/

7 stycznia przypada 25. rocznica śmierci Witolda Lutosławskiego (1913-1994). Powiedzcie swoim dzieciom o kompozytorze, dyrygencie, pianiście, należącym do grona największych kompozytorów XX wieku, o Polaku, którego zna cały świat muzyczny.
Z pozdrowieniami,
Grażyna

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer