Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

× Forum ekspertów programu: Opracowanie i pilotażowe wdrożenie innowacyjnych programow nauczania dla dzieci obywateli polskich przebywajacych za granica

emo anliza podstawy programowej kształcenia ogólnego

Drodzy Panstwo eksperci,

  1. Jak zapewne wiecie, teraz intensywnie analizujemy nowe podstawy programowe dla polskich uczniow i probujemy rozwazyc ich przydatnosc w naszym projekcie. Nalezy dokladnie zbadac tresc i forme zapisu. Przygotowac na pismie wlasne wnioski i sugestie dotyczace zakresu materialu dla nauczania zagranicznego.
  2. Jedna  z grup eksperckich rozwazala problem sylwetek absolwentow szkol zagranicznych, czyli, dla kogo piszemy podstawe, co chcemy osiagnac w wyniku nauczania w szkole sobotniej, wieczorowej, szkole na odleglosc, szkole uzupelniajacej.
Oczekujemy na Wasze przemyslenia, ktore stana sie podstawa pracy na najblizszym spotkaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer