Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Trzeba koniecznie zobaczyć!

Drodzy Rodzice,

14 listopada (środa) do godziny 22.00 każdy może obejrzeć za darmo film „Niepodległość” w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego.
To pełnometrażowy film dokumentalny utworzony z archiwalnych materiałów z lat 1914-1923. Pokazuje fenomen odzyskania niepodległości w 1918 roku: walkę o polskie granice w czasie I wojny światowej, w czasie wojny polsko-sowieckiej, w powstaniach i plebiscytach, walkę dyplomatyczną w Wersalu. To także zapis ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swych losów i historii.

https://ninateka.pl/film/niepodleglosc-krzysztof-talczewski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Film jest już niedostępny. Można go było oglądać do 14 listopada br.
Grażyna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer